KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15001003
nr 1500 1003
Carl Wilhelmson
(1866-1928), Sverige
Oljemålning, Gosse med keps. Signerad. Olja på duk, 23,5x18,5 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
Utrop:
60.000 kr
Såld:
50.000 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:55:17
10.000 kr
10.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
20.500 kr
21.000 kr
- Klassiska
31 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Carl Wilhelmson
Läs mer om Carl Wilhelmson